Animacja w Teledysku “From Afar”

 
From Afar to alternatywny zespół metalowy z Rzeszowa (Polska). Zostaliśmy poproszeni o nakręcenie teledysku do jednego z ich utworów - Jacob's Ladder, częściowo inspirowanego filmem o tym samym tytule.

Teledysk, będący połączeniem animacji komputerowej, efektów cyfrowych i żywej akcji, został zrealizowany całkowicie od podstaw. Na projekt złożyły się takie elementy jak: scenariusz (napisany we współpracy z członkami From Afar), projekt postaci i otoczenia, animacja, zdjęcia do teledysku oraz postprodukcja.
 

Tytuł utworu: From Afar - Jacob's Ladder

Projekt postaci: Prace plastyczne Katarzyny Urbanek

Wideo i animacja 3D: Lemonade Studio

 

 

 

Model postaci 3D

 
Postać została wymodelowana całkowicie od podstaw, zaczynając od tzw. sześcianu. Kolejnym etapem było malowanie 3D (teksturowanie modelu) wszelkich detali na jego skórze, takich jak zadrapania, plamy, blizny oraz duża rana widoczna na brzuchu. Następnie gotowy model został origowany i ożywiony z użyciem animacji nieliniowej.
 

 

Strach na wróble

 
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów na scenie był strach na wróble z powiewającym fragmentem ubrania. Jest to przykład symulacji zachowania się tkaniny wobec działania wiatru.

 
 
 

 

Projekt otoczenia

 
Wyobraźnia przyniosła wizję post-apokaliptycznej fikcji inspirowanej muzyką From Afar. Środowisko animacji powstało w wyniku połączenia go z realnymi elementami pochodzącymi z miejsca, które wybraliśmy do nakręcenia teledysku.
 
 

 

Kadry wideo

 
Oto kilka kadrów prosto z filmu:
 

Zobacz również

Pokaż więcej projektów
+
Pokaż więcej projektów
+
Pokaż więcej projektów
+
icon
icon

Skontaktuj się z nami

Marcin Wójtowicz
Marcin Wójtowicz
Właściciel, Kierownik projektu
Grzegorz Piaszczyński
Grzegorz Piaszczyński
Dyrektor artystyczny, Grafik 3D
Adres biura:
Lemonade Studio
ul. Krajobrazowa 13/2,
35-119 Rzeszów,
POLAND
Otwórz na Mapach Google

Nie krępuj się, napisz do nas!

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Nie krępuj się, napisz do nas!
icon